Какви са рисковете на плажа – важни съвети от спасителите

При "Червен флаг" се случат най-много инциденти

0
20
Спасител на плажа, спасителите
Снимка: Pixabay

Често се случва туристите на плажа да не спазват забраната за влизане във водата и по този начин застрашават както своя живот, така и този на спасителите. За ситуациите, с които се сблъскват водните охранители, разказва Добрин Добрев, спасител с 9-годишен стаж, пред камерата на „БНТ“.

Той сподели, че с всяка изминала година плажуващите стават все по-недисциплинирани и не се съобразяват с флаговата сигнализация. Според летовниците поставянето на „Червен флаг“ невинаги е обосновано, а е начин спасителите да си почиват. Добрев опровергава тази заблуда. При „Червен флаг“ – те имат най-много работа, а инцидентите са повече. Той разказва как не е изключение, турист да влезе във водата при опасно време, да се смее и подиграва на сигналите на спасителя и след малко същият човек да се наложи да бъде спасяван. 

Добрин Добрев напомни, че през месеца август започва да духа есенният вятър, образуват се опасни течения, има вълнение и е много важно летовниците да се съобразяват с флаговата сигнализация, да внимават повече и да влизат в морето само на охраняеми плажове. Ако плажуващите не се грижат сами за себе си, единственото оръжие на спасителя е неговата свирка, а то не е достатъчно. Това е причината варненските спасители от години да настояват у нас да има плажна полиция. Така, ако плажуващият влезе навътре при опасно море и отказва да съобрази с указанията на спасителя, полицаят ще може да му наложи глоба.

Краят на антибиотиците? Как новите технологии се борят с резистентността

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments