Бащата на детето, пострадало при катастрофата с Анелия: От отсрещната кола никой не дойде да помогне

Да, не отидохме да помогнем, защото бащата преживяваше някакъв шок, започна да рита колата, да ни заплашва, че ще ни убие, да чупи стъклото, заяви Анелия

3
369
Катастрофа, катастрофата
Катастрофа. Снимка: Бояна Бояджиева

Николай Бояджиев e пътувал в посока Орешак с двете си деца. Той е искал да ги заведе на панаир в селото и да видят дядо си. На метри след Български извор той видял автомобил, който се движи бързо срещу него. В един миг фаровете му се озовали в неговата лента. В резултат на това е направил дясна маневра, за да избегне челен сблъсък, но въпреки това катастрофирал.

„Ако аз не бях реагирал достатъчно бързо в този момент, просто нямам думи какво можеше да се случи. Едно от децата ми изхвърча от автомобила. И двете бяха в столчета и с колани. Извадих семейството си, другото дете лежеше настрани. От отсрещния автомобил никой не излезе да попита: „Хора, живи ли сте, здрави ли сте, добре ли сте?“.“, споделя той пред „NOVA“.

Попитан каква е била реакцията му в резултат на инцидента, той отговори, че е реагирал остро, но отбеляза, че все пак детето му е лежало полуживо на пътя и в такъв момент човек може да каже всичко: „Но нито съм нападал някой, нито съм искал нещо да направя. Дойдоха две линейки, първата закара по-голямото ми дете до болницата, понеже беше в много критично състояние. Все още е така. Втората линейка изчака да дадем проби – тестът за алкохол ми беше напълно отрицателен. Трябваше да идем до патрулката да дадем проба и за наркотици. Аз не успях да изчакам пълния резултат да излезе, защото от линейката ме извикаха, че трябва да тръгваме. В болницата дадох кръвна проба. Никога през живота си не съм употребявал наркотици.“

2 дни след катастрофата, Анелия, която е била в другата кола заяви във Facebook, че й е много болно за това, което е преживявала и още по-болно й е, че хората правели циркове със случилото се. Тя споделя, че в автомобила е било и нейното дете, което „преживя пълен ад“. Тя твърди, че Бояджиев разпространява лъжи: „Да, не отидохме да помогнем, защото бащата преживяваше някакъв шок, започна да рита колата, да ни заплашва, че ще ни убие, да чупи стъклото.“

Певицата твърди, че бащата е дал положителен тест за дрога. Той от своя страна потвърждава, посочвайки, че става дума за фалшиво положителен тест и заради това изчаквал резултата от кръвния му тест.

Ловешката прокуратура образува досъдебно производство по случая.

Как да реагираме, ако станем свидетели на катастрофа: Съвети и препоръки

  1. Запазете спокойствие и оценете ситуацията– Първото и най-важно нещо е да запазите спокойствие. Паниката не помага на никого и може да ви попречи да реагирате правилно. Оценете бързо ситуацията – колко коли са замесени, има ли видими наранявания по участниците в произшествието и какви са условията наоколо /трафик, пътни условия и т.н./.
  2. Осигурете безопасността си– Преди да се доближите до мястото на катастрофата, уверете се, че вие сте в безопасност. Паркирайте колата си на безопасно разстояние, включете аварийните светлини и, ако е възможно, облечете светлоотразителна жилетка.
  3. Повикайте спешна помощ– Незабавно се обадете на спешните служби /телефон – 112/. Дайте им точна информация за мястото на катастрофата, броя на замесените превозни средства и евентуални наранявания. Останете на линия, докато операторът не ви каже, че можете да затворите.
  4. Оказване на първа помощ– Ако имате знания за оказване на първа помощ и мястото е безопасно, проверете състоянието на пострадалите. Ако някой е в безсъзнание, но диша, оставете го в същото положение. Ако не диша, започнете сърдечен масаж и изкуствено дишане, ако сте обучени за това. Винаги действайте според своите умения и възможности, без да поемате излишни рискове.
  5. Подпомагайте спешните служби– Когато пристигнат спешните екипи, дайте им точна информация за това, което сте видели и какво сте направили до момента. Те ще се нуждаят от вашето съдействие, за да реагират по най-добрия начин.
  6. Запишете си данните– Ако е възможно, запишете си данните на участниците в катастрофата и на свидетели. Това може да включва регистрационни номера, имена, телефонни номера и евентуални бележки за случилото се. Тази информация може да бъде полезна за полицията и застрахователите.
  7. Психологическа подкрепа– Ако сте станали свидетел на катастрофа – това може да бъде травмиращо. Не се колебайте да потърсите психологическа помощ, ако усещате, че преживяването ви влияе негативно. Подобни инциденти могат да оставят дълбоки емоционални следи и е важно да се грижите за себе си.

Ставането свидетел на катастрофа е стресиращо и изисква бързи, но разумни действия. Спазването на тези съвети може да помогне не само на пострадалите, но и на вас самите да останете в безопасност и да се справите с възникналата ситуация. Помнете, че вашата бърза и адекватна реакция може да спаси живот. Следвайте тези препоръки и се подгответе за всякакви ситуации на пътя. Вашата осведоменост и готовност могат да направят разликата в критичен момент.

Прогноза за времето: В Западна България ще превали и прегърми

Абониране
Известие от
guest

3 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Бащата на детето, пострадало при катастрофата с Анелия… […]

trackback

[…] Бащата на детето, пострадало при катастрофата с Анелия… […]

trackback

[…] Бащата на детето, пострадало при катастрофата с Анелия… […]