Топлинна вълна в Северна Индия: Температурата в Делхи достигна 47 градуса по Целзий

0
106
Индийка
Снимка: Пиксабей

Индийската столица Делхи регистрира повишаване на температурата до 47.6 градуса по Целзий във вторник, след като по-голямата част от Северна Индия беше изправена пред тежки условия на топлинна вълна, информира BBC.

Топлинната вълна, която според служителите вероятно ще продължи до уикенда, идва в момент, когато регионът се бори с нарастващите инфекции на COVID-19 и рояците скакалци, които опустошават посевите.

Чуру в щат Раджастан записа рекордната за Индия температура от 50 градуса по Целзий. Длъжностните лица предупреждават хората да стоят на закрито, доколкото е възможно. Температурите от последните дни са най-високите, които страната е наблюдавала от десетилетия за това време на годината. Всъщност, световният уебсайт за проследяване на времето „Ел Дорадо“ заяви, че регионът е бил най-горещият в света във вторник.

Метеорологичните представители заявиха пред местните медии, че главен причинител на горещата вълна е мощната буря Циклон Амфан“, която удари части от Източна Индия и Бангладеш миналата седмица.

Суперциклонът Амфан изсмуква цялата влага от други части на страната, каза пред в. „Хиндустан Таймс“ Кулдип Шривастава, ръководител на регионалния център за прогнозиране на времето.

Топлинните вълни през последните години предизвикаха редица смъртни случаи в цяла Индия. Все още няма данни за влиянието на текущите температури върху хората. Те обаче са налице, дори когато хиляди мигранти вървят по магистралите вследствие на бягството им от градовете с цел да се опитат да се върнат в селата си. Мнозина се разхождат с малко храна и вода и ще бъдат сред най-уязвимите от горещините.

Поради тази причина вече има и починали хора, сред които работници с ежедневна заплата, оператори на рикши и продавачи на зеленчуци – онези, които са най-пряко изложени на слънце през целия ден.

В допълнение, топлинната вълна повлия на усилията за борба с рояците скакалци, които унищожават културите в някои части на страната, включително в Раджастан. Повече от 100 работници се борят с насекомите в горещите дни, използвайки монтирани в камионите пръскачки с пестициди, както и дронове.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments