Ансамбълът на България по художествена гимнастика на финал с най-добър резултат на Олимпиадата

Българският ансамбъл по художествена гимнастика оглави класирането в квалификациите с 70.400 точки и се класира за финала на многобоя на Олимпийските игри в Париж

0
86
Класиране на олимпиадата в Париж
Класиране на олимпиадата в Париж. Снимка: БФ Художествена гимнастика

Ансамбълът на България по художествена гимнастика блесна на квалификациите за многобоя на Олимпийските игри в Париж, като се класира за финала с най-висок резултат. Водени от треньорите Весела Димитрова и Ясена Стойнева, Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изиграха две впечатляващи композиции, които им осигуриха общо 70.400 точки.

Силно представяне на пет обръча

Българският ансамбъл направи силно впечатление със своето изпълнение на пет обръча, което бе оценено с 37.700 точки. Тези точки включват 21.700 за трудност, 8.500 за артистичност и 7.500 за изпълнение. Въпреки някои неточности във втората си композиция с три ленти и две топки, българките събраха 32.700 точки, които бяха достатъчни, за да ги задържат на върха на класирането.

Първи в класирането

С общо 70.400 точки, България зае първото място в квалификациите, следвани от Италия с 69.350 точки и Украйна с 68.950 точки. В топ 8, които продължават на финала, се наредиха също Франция, Китай, Израел, Узбекистан и Азербайджан.

Финалът на многобоя ще се проведе утре от 14:00 часа българско време. Българският ансамбъл влиза в състезанието като лидер и основен претендент за медал.

Благослав Михайлов: Национален позор за Русия!