Български отбор спечели 18 медала на международния турнир по кунг-фу и ушу в Сърбия

Атлетите от спортен клуб „УШУ Монтана“ се завърнаха с множество златни, сребърни и бронзови медали от престижното състезание в Нови Бечей

0
13
Международен турнир по кунг-фу/ушу
Международен турнир по кунг-фу/ушу. Снимка: Stefan Kolev

На 21 и 22 септември в Спортно-развлекателния център „Jedinstvo“ в град Нови Бечей, Сърбия, се проведе 19-ият Международен открит турнир по кунг-фу/ушу дисциплини, който събра отбори от девет държави, включително България. Българският отбор, представляван от спортен клуб „УШУ Монтана“, се завърна с внушителните 18 медала.

Сред най-отличилите се бяха треньорът Асен Асенов, който спечели 3 златни медала във формите на Винг Чун, и младият талант Калин Борисов (16 г.), който завоюва 2 златни и 1 бронзов медал. Кристиян Димов (24 г.) също допринесе с три сребърни медала, а най-младият състезател, Веселин Торньов (9 г.), спечели сребро.

Треньорите и състезателите са горди с постигнатите резултати и вече се подготвят за следващите предизвикателства в републиканските и международните шампионати.

Благотворителен футболен турнир в Бургас за изграждане на паметник на Васил Левски