
Барселона изигра впечатляващ мач и разби с 4:0 германския Борусия Дортмунд в първия четвъртфинален двубой от Шампионската лига, изигран на стадион „Луис Компанис“. Каталунците си осигуриха комфортна преднина преди реванша в Дортмунд след голове на Рафиня (25′), Левандовски (48′, 66′) и Ламин Ямал (77′). В края на срещата гол на Максимилиан Байер бе отменен заради засада, предава „Gong.bg“.
От самото начало Барселона доминираше напълно. Още в първите минути Левандовски и Ламин Ямал създадоха опасности пред вратата на Грегор Кобел. Рафиня също бе активен по фланга, като именно той откри резултата в 25-ата минута след разбъркване в наказателното поле. Голът бе проверен от ВАР, който потвърди неговата редовност.
Дортмунд опита да реагира чрез Гираси, но пропуски на нападателя от изгодни позиции не позволиха на гостите да върнат попадение. В същото време Левандовски бе близо до гол още преди почивката, като се отличи с няколко опасни удара.
След подновяването на играта Барса удари втори път – Ямал и Рафиня комбинираха чудесно, а Левандовски завърши атаката отблизо с глава. Полякът демонстрира класата си още веднъж в 66-ата минута, когато покачи на 3:0 след нова асистенция на Фермин Лопес.
Четвъртото попадение бе дело на Ламин Ямал, който завърши скоростна контраатака с хладнокръвен удар в долния десен ъгъл. Преди това Левандовски и Рафиня отнеха топката в центъра и изведоха младата звезда на каталунците на голова позиция.
Дортмунд опита да върне почетен гол чрез Зюле и Байер, но Войчех Шчесни и защитата на Барселона устояха. Попадение на Байер в самия край бе отменено заради засада.
С този убедителен успех Барселона си осигури силна преднина преди реванша в Германия и е с единия крак в полуфиналите на турнира.
За още новини вижте ТУК
Присъединете се към нашия Телеграм