Люк Бел и баща му Майк са се обединили, за да създадат най-бързия дрон в света със средна максимална скорост от 480,23 км/час. Те живеят в Западен Кейп, Южна Африка и са прекарали няколко месеца в проектиране, тестване и в крайна сметка в управление на квадрокоптера. Наречен „Peregreen 2“, той идва, след като първият модел „Peregreen“ е достигнал максимална скорост от 397 км/час, но никога не е бил официално признат от Световните рекорди на Гинес.
Официалният запис за Световните рекорди на Гинес за „Peregreen 2“ е за най-бързата земна скорост от захранван с батерии квадрокоптер с дистанционно управление /RC/.
Без да се притесняват от първия отказ, Люк и Майк са се върнали към чертожната дъска и след няколко неизправности при тестването, включително прегряване на кабели и батерии до точката на пожари, те са били готови за полет.
За да бъде официално признат като притежател на Световните рекорди на Гинес, дронът е трябвало да завърши успешно два полета в противоположни посоки. Действителната максимална скорост, измерена от дрона по време на тези две изпитания, е била 510 км/час, което означава, че може да измине 142 метра за 1 секунда.
Обвивката от въглеродни влакна на дрона го прави лек и лесен за управление, особено след като използва помощта на аеротермичния инженер Крис Росър за това как да управлява успешно дрона.
Той е бил 3D отпечатан в работилница и оборудван допълнително с двигатели и батерии. Формата на „Peregreen 2“ е променена спрямо „Peregreen“, така че да стане по-аеродинамичен.
Както вероятно се досещате, това не е първият опит на двамата в областта на инженерството и технологиите. Майк е прекарал известно време в кариерата си като архитект и е проектирал невероятния стадион Мбомбела в Южна Африка, който е бил използван за домакинството на 4 мача на Световното първенство по футбол през 2010 г. Люк е създател на съдържание, често прави преглед на дронове и камери в каналите си в YouTube и Instagram и е посланик на Sony.
къде измисляте такива глупости, ако тоае снимка , няма начин, с тези двигатели и витла да стане. а и да не забравяме ретро модела Ту-141/143 развива 965 км в час – и може да лети на височина от 6 хиляди км.