Делян Пеевски обвини депутати в зависимости с главния прокурор и поиска изслушване на Лозан Панов и Христо Иванов

Делян Пеевски: Десет разследвания срещу „Продължаваме промяната–Демократична България”

0
98
Делян Пеевски
Делян Пеевски. Снимка: Скрийншот от видео

На последното заседание на Временната комисия за проверка на факти и обстоятелства относно дейността на групата около Мартин Божанов-Нотариуса и бившия следовател Петьо Петров–Еврото, председателят на ДПС Делян Пеевски направи сериозни обвинения и изявления.

Пеевски заяви, че е подготвил десет разследвания, свързани с „Продължаваме промяната–Демократична България” /ПП-ДБ/, които според него са били потулени от прокуратурата. Той обвини тези групи в зависимости с главния прокурор и директни срещи с него. Пеевски категорично заяви, че няма да позволи на хората, които владеят съда и прокуратурата, да го замесват в техните дела.

Пеевски обясни, че се е явил на заседанието по собствено желание, защото на предишната комисия е бил „забъркан” от представители на „Корупционния фонд” и някои „партии на кеша” във влияния в съдебната система, „Булгартабак” и други. Той поиска справка от Софийската градска прокуратура чрез своя адвокат, за да се докаже, че няма участие в делата за „Булгартабак” и в дейностите на Мартин Божанов.

Тази справка беше прочетена от Хамид Хамид от ДПС и потвърди, че Пеевски не е участвал в разследвания, свързани с „Булгартабак Холдинг” АД, не е работил съвместно със следовател Петьо Петров и не е разпитвал Божанов.

Пеевски настоя за изслушването на Лозан Панов и Христо Иванов относно зависимости в съдебната система. Той призова Иванов да бъде попитан за срещите му в съда и с главния прокурор, за предлагането на заместник главни прокурори и за връзките му със Съюза на съдиите.

С този ход Пеевски изостри политическото напрежение и постави под въпрос прозрачността и независимостта на съдебната система в България.

ЕК предявява съдебни искове срещу България за нарушаване на европейските закони

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments