Президентът на КТ „Подкрепа“ Димитър Манолов призна, че не страда от това, че няма чуждестранни инвеститори, а е притеснен, че няма български:
„Да, без съмнение от гледна точка на теорията, никак не е лошо някакви пари да идват тук, да развиват дейности. От тук виждаме какви дейности развиват – такива, в които, когато съединяваш жици е важно жълтата да е с жълта, а зелената със зелена. Да работят някакви хора за минимална работна заплата. И, за съжаление, най-често някакви такива герои идват да се подвизават тук, работят 2-3 години и накрая остават задължения за неизплатени заплати.“
В Деня на труда той коментира за „Фокус“, че има бивалентно отношение към празника и добави: „Още повече, че една партия беше направила сериозен опит да го обсеби и от там нататък нещата се объркваха, особено за моя синдикат, който има към тази партия сдържано отношение. Но в последните няколко години ние почнахме да си го празнуваме по нашенски. Правим един голям рок фест в Южния парк до Музея „Земята и хората“.“
По повод големите стачки във Франция и Гърция, синдикатът обясни, че за да направиш такава у нас, която законът не забранява, ти трябват най-малко 2 месеца, а национална стачка не може да се организира, тъй като законът не третира тази материя, но същевременно категорично забранява политическите стачки.
„По тази причина не можем да разберем какво е отношението на българина към тези теми. Ако на българина му беше разрешено да прави стачки като гърците, не мога да предскажа той как би се държал. Защото в ранната демокрация нещата изглеждаха различно. Преди този закон всеки ден се случваха и аз не знам колко на брой стачки по всякакви въпроси. Едно от решението на нашия конгрес е приемането на закон, който да уреди конституционното право на стачка“, допълни той.