Директор от София: Учениците крият втори телефон, време е за строги мерки

Очакванията от въвеждането на забраната на мобилни телефони в училищата е да има спокойствие в системата и учебния процес да стане още по-рационален, добавя той

0
44
Деца, ученици, телефони
Деца, ученици, телефони.

„Децата масово ходят с по два смартфона – единият, който не работи, го дават за съхранение, а от другия не се отделят и в час.“

Това коментира във Facebook профила си Диян Стаматов, директор на 119. СОУ в София и председател на Съюза на ръководителите в системата на народната просвета на България по повод предложението за забрана за телефони в училищата. Той пише още:

„Родителите разчитат на въвеждането на институционална забрана, за да се реши проблемът им с дългите „занимания“ на децата с мобилните телефони. Те биха искали да бъдат добрите герои в тази сложна ситуация, а институциите – училищата и министерството на образованието да са в ролята на лошото ченге.

Очакванията от въвеждането на забраната на мобилни телефони в училищата е да има спокойствие в системата и учебния процес да стане още по-рационален. Със сигурност ефектът ще е по-добра концентрация, по-добро качество и по-малко разсейване.

Има очаквания и за спад в насилието, защото киберагресията, която е новата модна агресия, би намаляла драстично, тъй като може би 2/3 от времето на децата няма да бъде екранно ангажирано. А какво се случва в домашна среда, изцяло остава в ангажимента на родителите.

Забраната на телефони в училище би била сигнал към цялата родителска общност, че екранната зависимост е опасна както за зрението, така и за нормалната стойка, така и за естествената социална комуникация. Едва ли на някой не му прави впечатление как децата вече не могат да правят дълги сложни съставни изречения.“

За още новини вижте ТУК

Присъединете се към нашия Телеграм

Абониране
Известие от
guest
2000


0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments