Дистанционната работа би довела до „прегряване“ в дългосрочен план

0
115
Компютър
Снимката е илюстративна. Източник: Pixabay

Дистанционната работа в краткосрочен план може да доведе до позитиви, но не и в дългосрочен, смята членът на Управителния съвет на Българската асоциация за управление на хора и директор на Cteam Георги Първанов. Той изказа притесненията си, че може да се стигне до „работно прегряване“, в ефира на „Bloomberg TV Bulgaria“.

Първанов сподели наблюденията си, че с появата на социалните медии работният ден се е увеличил, а от началото на пандемията границата между почивка и работа съвсем се е размила. Той подчертава необходимостта от разграничаването между двете, за да се почива ефективно.

Според експертът трябва в дългосрочен план дистанционната работа да се комбинира с такава от офиса, за да няма спад в ефективността на служителите или да се пречи на работата в екип. Този нов хибриден модел на работа се очаква да е новата норма за месеци напред.

Първанов смята и че начините на търсене на работа са се променили. Поради това, че предимно се кандидатствало дистанционно, търсещите работа са станали по-проактивни. В момента обаче пазарът на труда имал полярни характеристики.

Търсели се служители най-вече в секторите фармация, медицина, IT и търговия на дребно. На другия край на спектъра били тези от сектор ресторантьорство и хотелиерство. В IT сектора не се очаквало намаление на заплатите, но ръстът щял да се забави през тази година, допълни още експертът.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments