
18-годишен шофьор предизвика зрелищна катастрофа в Ловешко. Инцидентът е станал около 18:00 часа снощи на път II-35 в посока областния град, съобщиха от полицията.
Младият водач е от град Левски. При управление на лек автомобил той е блъснал в предната част изпреварвания от него друг лек автомобил, след което превозното средство е напуснало пътното платно и се е преобърнало.
В резултат на инцидента са пострадали двама пътници, които са прегледани в болница и са освободени за домашно лечение.
18-годишният водач е тестван за алкохол и наркотици, като пробата за наркотични вещества е отчела положителен резултат за амфетамин.
Младежът е дал кръвна проба за химичен анализ и е задържан за срок до 24 часа в РУ Ловеч. По случая е образувано досъдебно производство и работата продължава.
За още новини вижте ТУК
Присъединете се към нашия Телеграм
КЗП разкрива истинската стойност на цените – ще оцелее ли бизнесът?