19-годишно момче беше ударено от волтова дъга, докато опитваше да си направи селфи на железопътен мост в столичния квартал „Дружба“ в нощта на петък срещу събота.
Психологът Младен Владимиров коментира пред „NOVA“ инцидента със загиналото момче и тенденцията тинейджъри да рискуват живота си в опит да се отличат и да привлекат интерес към себе си в социалните мрежи с екстремни снимки.
„Три са възможните опции да събереш лайк – да покажеш лукс и статус, да направиш изключително добра снимка и третото – да направиш нещо рисково. Явно това момче не е успяло да влезе в първите две категории. Далеч съм обаче от идеята за екстремно селфи, защото на това тъмно място през нощта не знам дали е щяло да стане хубава снимка„, смята Владимиров. По негово мнение е необходима дискусия във Facebook и Instagram, както и филтър в социалните мрежи за подобни екстремни снимки, които да бъдат сваляни.
Психологът смята още, че в училищата трябва да започне да се говори за рисковете в интернет поне в един от часовете на класа.
Темата с опасните селфита коментира и екстремният фотограф Стратимир Георгиев. „Има моменти, в които гониш адреналин. Аз лично съм спокоен на такива места и ми харесва да съм там и да наблюдавам неща, които много не могат. Причината за снимките, които правя е да покажа и пресъздам самата атмосфера„, сподели той.
Психологът остана непреклонен, че екстремната фотография не е спорт, а нещо опасно и посъветва всички млади хора да докладват такъв тип снимки, за да се ограничи опасната мода.