Евгений Кънев: В България реално няма опозиция на мафията освен ПП-ДБ!

Той подчерта как се опитват в момента да ни убедят, че изборите не са купени в такава голяма степен

1
103
Евгений Кънев
Евгений Кънев. Снимка: Скрийншот от видео на "Продължаваме промяната"

В България реално няма опозиция на мафията освен ПП-ДБ. Това написа в свой коментар в социалната мрежа Facebook икономистът Евгений Кънев. Той подчерта как се опитват в момента да ни убедят, че изборите не са купени в такава голяма степен. Ето защо: 

„Пътувам с кола и въртя радиостанциите да чуя някой интересен събеседник. Но явно има поръчка към 5-6 лица да убият съмнението за изборните манипулации. Един оборотен политолог все чувам – ако погледна под леглото сигурно и оттам ще изскочи.

Сега обяснява по-високата изборна активност с … подходящото време за провеждане на избори. Станишев – когото вече изритаха от Европа – пък опитва да се репласира в БСП-Ново начало. Аргументът му е неговият опит да прави коалиции, чиято липса у лидерите на ПП-ДБ – виждате ли – била причината за провала на сглобката и загубата на толкова електорат. Явно разчитайки на слабата памет за провала на БСП през 2009 г със загуба на близо 400 х гласа.

Общото и за двамата е причината за ”поканата” към тях – за фалшифицираните избори и Пеевски – добро или нищо.

Злощастна за България медийната среда – медиите да канят в студиото задължително апологети на мафията, прекрасно знаейки какво ще кажат. А Единственият риск за бизнес модела им – хората да се отвратят и да спрат да слушат и гледат – се адресира с покана към някой нормален човек, който все още има смелостта да каже, че “царят е гол”. Но този нормален човек почти никога не е сам в студио. Приятел дори казва – отказвам покани, когато вече са поканили гербер и му търсят “друга гледна точка”, която реално е истината.

На този фон – опитът да се заглушат протестите към честността на изборите – стои въпросът какво да се прави.

Най-радикалите призиви са да се напуска парламента, за да не се легитимира Новото Начало – по примера на Грузия. Грешката не е в призива, а в сравнението. В Грузия всички опозиционни партии са заедно срещу едната управляваща партия на техния Пеевски и са с почти същата тежест – с други думи, напускането там тежи. У нас, реално няма опозиция на мафията освен ПП-ДБ. Другите партии са създадени като мнима опозиция с назначени главатари; а БСП – е вече кооптирана като “Ново начало”. Тежестта на ПП-ДБ е много малка, за да напусне парламента с надеждата, че без нея няма да работи. Разлагането на демокрацията е в прекалено напреднала фаза.
И затова – в парламента трябва да се преследват всички цели на протеста на улицата: бойкот на Пеевски и всеки, който го легализира; остро критикуване на всички престъпления срещу демокрацията чрез парламентарната трибуна и медийно време; обръщения към народа за идващата диктатура; петиции до посолствата на ЕС; Европарламента и бъдещата Еврокомисия за изборите у нас. Не на последно място – разобличаване на лъжите на служебния кабинет – като тази, че наблюдателите от ПАСЕ похвалили организация на изборите и пропускайки тяхната загриженост за купения и контролирания вот.

Дали трябва да се иска касация на изборите? Да, стига да има законов начин това да се случи. Или поне – на вота в доказано рисковите секции. Това, което е задължително – всички доказателства трябва да бъдат популяризирани пред българите и света; сезирани всички органи и най-важното – да се призоват българите към протести, включително организирани от ПП-ДБ.

В тази тежка ситуация е безумно най-радикалните НПО да призовават политиците от ПП-ДБ да бъдат до тях като публика и да ги наричат предатели, ако не споделят техните идеи за съпротива. Това маргинализира самите НПО – защото основната подкрепа за тях идва основно от електората на ПП-ДБ.

Има политически и граждански средства за преследване на една и съща цел. Политическите средства – да се предлагат политически решения, законопроекти (като промяна на Избирателния Кодекс), които изискват гъвкавост, диалогичност, тактика, предприемачество всеки ден в търсене на резултат, а медиите, НПО, гражданите и другите партии са начините за събиране на подкрепа за легитимно решение – примерно, изолация на Пеевски от сформиране на кабинет, което вече е факт.
Гражданите също могат да оказват натиск с демонстрации, петиции, жалби в съда и т.н.

Едното не пречи на другото!

Ключът е в постоянството!

Лишаването от едните средства за сметка на другите средства единствено отслабва съпротивата и улеснява мафията.

Всеки със своята роля и Арсенал от средства, а всички заедно към обща цел!“

Костадин Костадинов: Щом един българин в Молдова може, защо и ние, няколко милиона българи в България, да не можем?

Абониране
Известие от
guest

1 Comment
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments
Петър
Петър
19 дни по-рано

И вие не сте, понеже сте мошеници на едро, най-вече финансови мошеници