Прокуратурата продължава да работи по приоритетите си, въпреки общественото напрежение и неспиращите искания за оставка по време на протестите.
Това заяви главният прокурор Иван Гешев и допълни, че трябва ясно да се каже, че столицата и жълтите павета не са цяла България. По негови думи гражданите се интересуват най-вече от битовата престъпност и тя е приоритет за Прокуратурата.
Той бе категоричен, че не се влияе от политическите процеси и демонстрациите. По тази причина ще продължава да изпълнява задълженията си:
Въпреки трудностите, миналата седмица се отчете спад на грабежите с около 20%. Преди само в София на ден имаше 25-30 кражби на коли, сега има дни, в които няма нито една на територията на цялата страна. От 2-3 години насам има 50% спад на телефонните измами. Това е огромен успех за правоохранителната ни система, защото най-уязвими на този вид престъпления бяха нашите баби, дядовци, хора над 70 години, на които се прибираха последните пари и те не можеха да живеят достойно. Ако някой беше казал преди 3 години, че този бич за българските пенсионери може да бъде сведен до единични случаи, както е тази година – никой нямаше да повярва. Миналата година казах, че ще се справим с този проблем в разумни граници. Целта на прокуратурата заедно с МВР, е до края на годината да има осезаем спад в битовата престъпност и да дадем сигурност на нормалните български граждани. София и жълтите павета не са България и най-важният проблем, който стои пред прокуратурата и МВР, е противодействието на битовата престъпност.
Видео: Прокуратура, YouTube
.
От Искра.бг припомняме, че огромен брой недоволни излизат ежедневно по улиците в цяла България, а не само в София. Техните искания са свързани с оставка на правителството и обвинител №1.
Голяма част от обществото настоява да бъде проведено разследване срещу тях и да бъдат подведени под наказателна отговорност. Сред най-честите думи, които се чуват по време на събитията са:
Гешев е позор – оставка и затвор!
Мафията вън!
Мероприятия организират и голяма част от сънародниците ни зад граница. По техни думи не са избягали, защото не обичат родината, а за да търсят по-добър живот.