Гранична сигурност и миграция: Иван Демерджиев критикува решенията на управляващите

0
83
Иван Демерджиев
Иван Демерджиев. Снимка: МВР

Бившият вътрешен министър Иван Демерджиев подчерта, че влизането на България в Шенгенското пространство само по море и въздух не може да бъде разглеждано като успех. Той изрази сериозни опасения за миграционната политика и граничната сигурност на страната.

Демерджиев коментира дългия период от 12 години, в който България беше в застой по отношение на нейното членство в Шенгенското пространство. Той не счита този период за неуспех и подчерта, че причината за забавянето не е била служебната администрация, а работата на правителството.

Едно от основните му опасения е свързано с 6000 мигранти, които трябва да бъдат приети в страната. Той твърди, че това число не е фиктивно, а реално, и подчертава, че през миналата година в страната са били приети 100 мигранти по силата на Дъблинското споразумение. Този факт го кара да се запита дали правителството е в състояние да управлява потока от мигранти и да гарантира тяхната интеграция в обществото.

Демерджиев също така критикува пакта за миграцията и убежищата, като посочва, че може да се измести тежестта към по-малките държави в Европа и да се наложи значителни предизвикателства във връзка с приемането на мигранти.

Относно влизането на България в Шенген само по море и въздух, Демерджиев изразява съмнения пред „NOVA“ в ефективността на този подход. Той предупреждава, че темата за сухопътните граници ще остане нерешена и че натискът върху границата може да се увеличи. Той подчертава необходимостта от предприемане на мерки за укрепване на граничната сигурност и обявява възстановяването на вътрешните граници за задължително.

Изказването на бившия вътрешен министър Иван Демерджиев съдържа сериозни предупреждения и критика относно миграционната политика и граничната сигурност на България. Той призовава за по-решителни и ефективни мерки, за да се управлява потока от мигранти и да се гарантира сигурността на границите ни.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments