Григор Димитров ще играе финал в Стокхолм

0
102
Григор Димитров
Григор Димитров. Снимка: БТА

Григор Димитров победи Талон Грийкспор с 2:1 сета след зрелищен обрат на турнира в Стокхолм, Швеция. С тази победа българският тенисист се класира за финала, където ще се изправи срещу Томи Пол утре, съобщава „Gong.bg“.

Мачът започна трудно за Григор, който успя да отрази точка за пробив. Двамата тенисисти се разменяха геймове, но след два пробива от страна на Грийкспор, първият сет приключи с резултат 6:2 в полза на нидерландеца.

Във втория сет, Димитров показа съвсем различна игра, повеждайки с 2:0 след впечатляващ минаващ удар. Въпреки че Грийкспор върна пробива, Григор успя да реализира сетбол в последния момент при сервис на съперника и спечели със 7:5.

В третия сет, Григор наложи своята воля и затвори мача с отлична игра, демонстрирайки опит и умения. С тази победа той се класира за финала, където ще играе срещу Томи Пол, който победи Стан Вавринка с 6:3, 6:2.