Христина Андонова стана двукратна световна шампионка по кикбокс на първенството за кадети в Унгария

България зае 7-мо място в класирането по медали на Световното първенство по кикбокс за кадети с общо 57 отличия

0
27
Христина Андонова
Христина Андонова. Снимка: БФ Кикбокс

18-годишната Христина Андонова постигна впечатляващ успех на Световното първенство по кикбокс за кадети, което се проведе в Будапеща, Унгария, от 23 до 31 август 2024 г. Андонова спечели две световни титли при девойки старша възраст в категория до 60 кг, като завоюва злато в стиловете пойнт файтинг и лайт контакт, съобщиха от БФ Кикбокс.

Във финала на пойнт файтинг, Христина показа невероятно майсторство и доминира италианката Валерия Чечучи с убедителен резултат от 10:0. Поради огромната разлика в точките, реферът прекрати мача, като присъди победата на българската състезателка.

Успехът на България в Будапеща

България беше представена от 86 състезатели в 123 категории на Световното първенство по кикбокс за кадети. Делегацията ни, включваща още 14 треньори и 7 спортни съдии, се класира на престижното 7-мо място в общото класиране по брой спечелени медали. Страната ни спечели общо 57 медала, от които 14 златни, 15 сребърни и 28 бронзови, разделяйки позицията с Турция.

В спортна зала „BOK SPORTS HALL“ подкрепа на българския отбор оказа и Негово Превъзходителство Христо Полендаков, извънреден и пълномощен посланик на България в Унгария, който пожела успех на нашите състезатели.

Световни шампиони за България

На Световното първенство по кикбокс за кадети България се гордее със своите световни шампиони: