Децата трудно понасят изолацията, тъй като са свикнали на активен начин на живот и се нуждаят от общуване с връстниците си, съобщиха от ТАСС, цитирани от „Дарик“.
Родителите могат да помогнат на малчуганите да преминат по-леко през този период, като им съставят дневен график със задачи. Така подрастващите ще се почувстват ангажирани и отговорни, а постоянството ще доведе до успокояващ ефект. Подходящи са творческите занимания, четенето, гледането на филми.
Докторът на психологическите науки и научен сътрудник в руския Национален медицински изследователски център по психиатрия и наркология Елена Дозорцева обясни, че много майки и бащи също са изправени пред предизвикателство, тъй като не са свикнали да прекарват толкова дълго време с наследниците си.
Особено сложен е въпросът с тийнейджърите, които има огромна нужда от лично пространство. По тази причина е важно всеки член на семейството да разполага с личен кът в дома си.
По мнение на специалиста юношите трябва да общуват онлайн с връстниците си, но не и да бъдат постоянно на електронните си устройства.
Препоръчителни са физическите упражнения, които могат да снемат част от напрежението и да предотвратят проявите на агресия.