Каква е готовността на училищата за посрещането на най-малките?

0
112
Училище
Снимка: Wikimedia commons

Училищната среда липсва на най-малките. Заместник-директорът на 18 СУ „Уилям Гладстон” в столицата Ралица Кирилова обясни, че за децата е изключително важно да общуват помежду си. Тя разясни, че с огромно нетърпение ги очакват да се върнат в клас. В 18-то училище са използвали времето да довършат всички ремонтни дейности в сградата на училището и да я превърнем в една креативна среда. Кирилова уточни пред „NOVA“:

За големите това утвърждаване на себе си и удовлетворението, което получават чрез общуването с връстниците, е нещо, което никой не може да замени, дори компютърът”.

Заместник-директорът поясни, че към момента в училището няма болни учители и ученици. Тя разясни, че част от родителите няма да пуснат децата си присъствено. Техните основания и аргументи са напълно адекватни. Притесненията са най-вече на родители на деца с придружаващи заболявания. Кирилова споделя доводите им, но за щастие този процент е по-малък от желаещите да посещават класните стаи.

Основателят на частно училище Милена Паунова обясни, че при тях всички ще се върнат от 4 януари в час. Тя беше категорична, че нямат получени заявления, но ще приеме съображенията на всеки родител. Паунова е благодарна на родителите, които са поверили децата си при тях и им имат огромно доверие. Тя уточни, че нейната работа е точно с деца със специални нужди, с което ежедневно се сблъсква с предизвикателствата при работата с тях. Преподавателката разясни, че тази провокация със ситуацията COVID-19 не ги е уплашило, защото са изключително позитивно настроени. Тяхното училище са намерили начин да бъдат постоянно до своите ученици и да им помагат. Те са пренесли училището във всеки дом.

Росица Кирилова беше категорична, че родителите може да не искат да пускат децата си на училище, но всички ученици желаят да се върнат в клас. Тя разясни, че двата типа обучения са абсолютно различни – по методика и по вид, чрез тях се възприемат различни знания. За нея е много жалко, когато едно училище е празно и пусто. Преподавателката обясни, че в тяхното училище от 2011 година се изучава корейски език, които се преподава и онлайн през пандемията. Милена Паунова уточни, че при тях децата се учат в движение. Тя заключи:

„Живият контакт е незаменим!“

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments