Кикбоксьорите Борислав Радулов и Калоян Трайков със Световни купи от Узбекистан

Българските кикбоксьори спечелиха общо пет златни медала на Световната купа в Ташкент

0
31
Борислав Радулов и Калоян Трайков
Борислав Радулов и Калоян Трайков. Снимка: БФ Кикбокс

Българските кикбоксьори Борислав Радулов и Калоян Трайков постигнаха огромен успех на последната за годината Световна купа по кикбокс в Ташкент, Узбекистан, съобщиха от БФ Кикбокс. Радулов, който е световен шампион, завоюва титлите в двете категории в стила пойнт файтинг – до 57 кг и до 63 кг при мъжете.

Фурор на Калоян Трайков

18-годишният Калоян Трайков предизвика истински фурор, като спечели три Световни купи. Две от тях бяха в категориите до 74 кг и до 79 кг при юноши старша възраст. Той участва и при мъжете в същите теглови категории, където стана носител на още една Световна купа в категория до 74 кг и спечели сребърен медал в категория до 79 кг.

Пропусната възможност за четвърто злато

Трайков можеше да завоюва и четвърто злато, но остана със сребро след оспорван финал срещу австриеца Ноел Залсбургер. Реферите не отчетоха чист удар с крак в главата на противника, което можеше да обърне резултата в полза на Трайков.

Общо пет златни медала за България

С общо пет златни медала Радулов и Трайков блестяха в категорията татами на Световната купа. България беше представена и в направление ринг, където световният шампион по муай тай Али Юзеир спечели бронзов медал в стил К1, категория до 81 кг, след като загуби полуфинала с 2:1 от представител на домакините. Александър Рибников също се състезава в ринга, но отпадна в първата си среща в стил лоу кик, категория до 71 кг, след като загуби с 2:1 от узбека Азиз Максудов.

Подготовка за Европейското първенство

Президентът на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай, Галин Димов, изрази задоволство от организацията и резултатите на българските състезатели. Той подчерта, че това състезание е било ключова част от подготовката за Европейското първенство по кикбокс през ноември в Атина, Гърция.

Световната купа в Ташкент показа, че българските кикбоксьори са в отлична форма и готови за предстоящите международни предизвикателства.

Превенцията като основен подход в борбата с разпространението на райския газ сред подрастващите