Костадин Костадинов: Как изглеждат фашизма, дискриминацията и европейските ценности, събрани в едно неразривно цяло

0
122
Костадин Костадинов
Костадин Костадинов. Снимка: ПП "Възраждане"

Лидерът на ПП „Възраждане“ Костадин Костадинов написа история за фашизъм, дискриминация и европейски ценности в социалната мрежа Facebook. Публикуваме я без редакторска намеса:

„Сега ще ви разкажа една забавна и поучителна история за фашизъм, дискриминация и европейски ценности – както се казва 3 в 1.

Миналата година латвийският парламент забрани употребата на руски език в предизборната кампания. Напомням, че в Латвия до 1991 г. руснаците бяха мнозинство, но след това с поредица от расистки и сегрегационни мерки техният брой беше насилствено намален до 30% от населението. Така че там руският език има дълбоки исторически корени, които сегашното (а и всички преди него) фашизмократично правителство се опитва отчаяно да изсече.

Обаче за европейските избори има друго правило, което отваря вратичка за руснаците – позволена е агитация на другите европейски езици. Българският, както е добре известно, е не само славянски език, ползващ кирилицата, но и официален език на Европейския съюз.

От това се възползва опозиционната руска партия „Стабилност“, чийто надслов на предизборната кампания е изписан на кирилица така – „Братство, равенство, сила“, а под него е изписано (отново на кирилица) името на нейния председател Алексей Росликов.

Както се досещате, на официалните пропагандни материали на „Стабилност“ е написано изрично, че те са на… български. Да, точно така – тези думи се изписват еднакво на български и руски и така хем са разбираеми за руснаците в Латвия, хем латвийският фашистки режим не може да стори нищо.

Сега в момента правителството в Рига умува върху решение, с което да забрани употребата на български език. Ето как изглеждат фашизма, дискриминацията и европейските ценности, събрани в едно неразривно цяло.“

Костадин Костадинов: Наблюдаваме двойните стандарти във външната политика на България

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments