Фермата за магарета „Happy Donkeys“ привлича туристи в рилското селце Маджаре. В нея 17 магарета са намерили спасение и рецептата за щастлив живот – моркови, тичане на воля и ласки. Грижи за тях полагат Оксана и Микеле, които оставят Украйна и Италия зад гърба си, за да се посветят на ежедневие, изпълнено със спокойствие и природа – в полите на Рила при магарешката дружинка, предава „NOVA“.
Пътищата на двамата тръгват от две противоположни точки на континента. Микеле Кришентини споделя, че е от Пезаро, град в район Марке. Докато Оксана Бочковар добавя:
„Да кажем, че съм родена в една държава, която вече не съществува. Териториално сегашна Украйна. По-точно Бесарабия. И всъщност на 17 години пристигам в България, за да уча.“
За кратко Оксана работи в Италия. Когато се връща в София, отива на среща на българо-италианска общност, където я чака чарът и хуморът на Микеле. Тя смята, че няма случайни неща. Веднъж, след като са се намерили, те започват да търсят своето място. И така стигат до Маджаре, където са запленени от прекрасните гледки. Двойката не само купува магарета, а приютява и тези, които вече са нежелани от досегашните си семейства. В България магаретата се възприемат като животни за селско стопанство, но с навлизането на машините, те вече не се използват за оран или товар. Не се предлагат и субсидии за отглеждането им. Така се оказва, че магаретата стават изчезващ вид у нас.
Микеле и Оксана не са взели магаретата, за да продават млякото им или да развиват търговия. Доходът им идва от италианска фирма за оборудване, която представляват на българския пазар.
Идеята им е да развиват туризъм с магаретата. А освен тях, те отглеждат петела Ерос Рамацоти, мадам Коко, децата й Чип и Дейл, както и Бук. Той пък по паспорт е куче, но по душа магаре, убедени са двойката.