МТСП с важна среща със Световната банка

Министерството представи приоритетите си

0
30
Събитието
Събитието. Снимка: МТСП

Заместник-министърът на труда и социалната политика Наталия Ефремова представи приоритетите на България за намаляване на бедността и социалното изключване, политиките в сферата на заетостта и изпълнението на Стратегията за демографското развитие на среща с Лесе Мелгард, представител на Световната банка за България, Чешката република и Словакия. На срещата присъстваха и експерти от двете институции.

По време на срещата бяха обсъдени текущите проекти, в които МТСП си сътрудничи със Световна банка. Те са свързани с картографирането и оценката на бедността, включително енергийната бедност, реализирано от екипи на СБ. Обсъден бе и напредъкът по междинната оценка на Стратегията за демографско развитие в рамките на проект по Инструмента за техническа помощ на Европейската комисия.

Българската страна запозна партньорите с напредъка по реализация на целите Националната стратегия за намаляване на бедността и насърчаване на социалното включване до 2030 г. и Европейската детска гаранция.

Двете страни подчертаха отличното си сътрудничество през годините и обсъдиха възможностите за неговото разширяване в сферите от взаимен интерес.

„Световната банка е важен партньор на България и високо ценим дългогодишното добро сътрудничество. То е от ключово значение за развитието и анализа за постигане на ефективни социални политики и намаляването на социалните неравенства“, подчерта заместник-министър Ефремова.

За още новини вижте ТУК

Присъединете се към нашия Телеграм

Абониране
Известие от
guest
2000


0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments