Официално беше сложен край на 48-ото Народно събрание. Малко по-рано президентът Румен Радев издаде указ за разпускане на парламента, насрочи изборите на 2 април и назначи ново служебно правителство.
В коментар председателят на парламентарната група на „Продължаваме промяната“ /ПП/ Андрей Гюров посочи, че това Народно събрание е останало в опозиция на бъдещето. То ще бъде запомнено според него като парламент на хартията в този все по-дигитализиращ се свят, предаде „БТА“. Той подчерта, че се е родила „хартиената коалиция“. А самото 48-о Народно събрание ще бъде запомнено с промените в Изборния кодекс.
Гюров посочи и успехи, сред които са осигуряването на по-добър достъп до здравни грижи в малките населени места, както и повишаването на заплатите в лечебните заведения. Приети са били и три много важни закона по Плана за възстановяване и устойчивост.
От своя страна съпредседателят на „Демократична България“ /ДБ/ Атанас Атанасов обяви, че за съжаление у нас продължава да буксува парламентарната република. И парламентът не е успял да изпълни своята най-важна задача, която има по Конституция и тя е да излъчи редовно правителство. Според Атанас Атанасов това безспорно е провал на първата политическа сила. Освен това според него дневният ред на Народното събрание е бил диктуван от ГЕРБ и може би директно от Банкя.
Атанасов подчерта също така, че вече сме свикнали да живеем в една служебна власт и това нещо трябва да бъде прекратено. Именно поради тази причина се правят усилия демократичните сили да бъдат събрани на едно място и затова се оформя коалиция между „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“.
Своето мнение изрази и лидерът на „Български възход“ Стефан Янев, който обяви, че страната за пети път отива на предсрочни парламентарни избори и това е ясен показател, че има срив на политическата система у нас.
Лидерът на БСП Корнелия Нинова пък призова да се сложи край на разделителните линии и да се започне да се работи за разрешаване на проблемите на българските граждани. По нейните думи 48-ото Народно събрание е било белязано от скандали, а на фона на тях съдебната реформа отново е зациклила.