
Конфедерацията на труда „Подкрепа“ отбелязва днес 36 години от своето създаване. Основан през 1989 г. по инициатива на д-р Константин Тренчев и негови съмишленици, синдикатът започва като сдружение за защита на основните трудови и социални права на интелектуалците. През годините „Подкрепа“ се утвърди като един от най-активните синдикати в страната, борещ се за по-добри условия на труд, справедливи възнаграждения и социална защита на работещите.
По повод годишнината президентът на КТ „Подкрепа“ Димитър Манолов коментира пред „БНР“ най-належащите проблеми пред организацията. Той посочи, че основен акцент в работата на синдиката е приемането на Бюджет 2025.
„Работата на синдиката никога не свършва. Тя е разположена във времето. Научихме този урок след толкова много трудни борби, след немалко грешки, но и победи. И синдикатът трябва да остане независим, далеч от политическите игри, защото само тогава е силен. Само тогава можем да сбъднем написаното на нашето знаме – ‘Хляб, мир, свобода““, заяви Манолов.
Днешният ден е специален не само за КТ „Подкрепа“, но и за нейния основател и дългогодишен лидер д-р Константин Тренчев, който отбелязва своята 70-годишнина. Тренчев ръководи синдиката до 2015 г., след което беше избран за почетен президент. Под негово управление „Подкрепа“ изигра ключова роля в защитата на трудовите права и утвърждаването на синдикалното движение в България.
С 36-годишната си история КТ „Подкрепа“ остава важен фактор в социално-икономическата политика на страната. Независимостта от политическите партии и фокусът върху правата на работещите са в основата на дългогодишния успех на синдиката. Предизвикателствата пред трудовия сектор остават, но „Подкрепа“ продължава своята мисия да бъде гласът на работещите и гарант за социална справедливост.
За още новини вижте ТУК
Присъединете се към нашия Телеграм