Парамедици тестват реактивен костюм, който може да лети над планините

0
179

Първият парамедик в света, носещ реактивен костюм, може да бъде видян да се придвижва успешно към хълмистия терен в района на националния парк „Lake District” в Обединеното кралство. С помощта на костюм с реактивен двигател с мощност 1050 конски сили, разстоянието до мястото, което при придвижване пеш отнема около 25 минути, вече може да бъде изминато във въздуха само за 90 секунди, разкриват от местната Служба за оказване на спешна помощ по въздух която си сътрудничи по проекта с производителя на реактивни костюми „Gravity Industries“.

Костюмът може да облекчи значително методите за оказване на спешна помощ, предвид специфичните географски характеристики в района, който е популярен сред туристите. „Смятаме, че тази технология ще позволи на нашия екип да достигне до някои пациенти много по-бързо от всякога.“, заяви по-рано днес Анди Моусън, който е начело на Службата за оказване на спешна помощ по въздух. „В много случаи това би облекчило страданието на пациентите, като дори би спасило живота им.“, добави той.

Сътрудниците водеха дискусии за детайлите на проекта година преди планираното тестово учение, което се е провело на 15 септември. Тестът е бил извършен в района на долината „Langdale Pikes“, като основателят на „Gravity Industries“ Ричард Браунинг е летял до място, на което уж се намирал пациент, който има нужда от помощ. Мъжът се е издигнал на голяма надморска височина. Защитен от ЮНЕСКО като част от световното културно наследството, районът на „Lake District“ е място, известно с едни от най-високите върхове, които могат да бъдат покорени в Англия.

Моусън е преценил, че националният парк, разположен в Северна Англия, би могъл да е подходящо място за тестовия полет, след като е анализирал данните за спешни повиквания. „Данните свидетелстват за десетки пациенти всеки месец, които се нуждаят от спешна помощ на територията на труднодостъпния, но относително малък „Lake District„, каза още той. Моусън вярва, че реактивният костюм има огромен потенциал да се превърне в обичаен допълнителен ресурс за оказване на спешна помощ в отдалечени райони. Браунинг на свой ред добави, че това сътрудничество му е донесло едно „прекрасно изживяване“.

Ние сме едва в началото по отношение на това, което е възможно да постигнем с нашата технология.“, каза още Браунинг. „Спешната помощ една от областите, към които активно се стремим.“

Браунинг е разкрил пред „CNN“ подробности за изобретяването на реактивния костюм през 2018 г. Той обяснил, че го е изградил с помощта на 3D отпечатани части, специализирана електроника и пет реактивни двигателя. След като усвоите механизма му на действие, можете да се издигнете със скорост от 32 мили в час и да се издигнете до 12 000 фута височина, гласи информация, публикувана от „CNN“.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments