Служители на пътностроителни фирми блокираха основни пътни артерии в страната. Те настояват трудът им да бъде платен. Протестиращите имаха аналогична акция и през изминалата седмица, а сега демонстрацията им се провежда на фона на новия опит управляващата коалиция да се обедини около решение за заплащането на ремонтите, възложени по времето на ГЕРБ.
В София недоволните строители носиха плакати със следните надписи: „Всеки труд се заплаща!“ и „Искаме си дължимото – нито повече, нито по-малко!“. Те се събраха пред сградите на Министерския съвет и Народното събрание, като на жълтите павета се появиха и камиони.
Председателят на Браншова камара „Пътища“ Стефан Чайков коментира пред „bTV“, че са на площада, за да покажат подкрепата към депутатите за желанието им за безопасни пътища и добави:
„Трябва да гласуват първа точка от днешния дневен ред, която е приетата вчера от регионалната комисия – приетото решение за разплащане на 50% от дължимите суми и започване на възлагания по текущите договори, така че да можем да приведем републиканската пътна мрежа в нормално състояние.“
Лошото време в столицата обаче прекрати протеста около 12:00 часа.
Демонстрация имаше и край Варна, като протестиращите блокираха двете платна на АМ „Хемус“ на изхода на града. Те коментираха, че им е писнало от празни обещания и изтъкнаха, че не са престъпници и искат това, което са си изработили.
АМ „Тракия“ пък беше блокирана от десетки камиони, които се движеха с 5 км/час край Бургас. Край морския град се образуваха километрични колони, като в задръстването имаше и екип на „Спешна помощ“.
Пореден беше и протестът на служителите във Велико Търново, които затвориха изхода на града в посока Прохода на Републиката за около половин час.
Сред блокираните участъци бяха още АМ „Марица“ при 107 км, като за около 30 минути движението беше спряно от полицията при пътен възел „Капитан Андреево“. В Хасковско демонстрация имаше и на пътя за Димитровград, край разклона за с. Крепост.
Недоволство имаше и на пътя Ямбол-Сливен, край АМ „Тракия“.
Всички служители са обединени от желанието държавата да им преведе средствата за извършените ремонти. Те са категорични, че ще продължат с демонстрациите си, в случай, че народните представители не излязат с решение.