„Шансът да се стигне до нулева учебна година е много малък. И родителите, и учителите са много активни и спомагат за усвояването на учебния материал от учениците.“
Това заяви един от основателите на платформата „Школо“ Симеон Предов пред „бТВ“. По негови думи над 1 милион души работят със системата, които обхващат 1300 училища в страната.
По мнение на Предов преподавателите успяват да предадат материала на възпитаниците си. Има две форми на обучение – асинхронно и синхронно. Към настоящия момент платформата използва асинхронна форма.
Един педагог качва необходимите учебни материали. После ги споделя с децата и семействата им. Към момента се поставят финалните щрихи и на виртуалната класна стая, която подготвят.
Специалистът уточни, че на някои места подрастващите нямат възможност да работят с устройства, визирайки ромския контингент и други общности. Тогава се намесват медиатори, за да не изостават учениците.
Предов определи моделът на преподаване като предизвикателство, защото няма единен стандарт, който да носи удовлетворение на цялото общество. Не скри и възможността малчуганите да преписват, но подчерта, че за целта трябва да знаят откъде да го направят.