„Продължаваме промяната“ започнаха преговорите за съставяне на правителство. В тях взеха участие партиите – БСП, „Демократична България“ и „Има такъв народ“. Те се излъчват на живо във Facebook и могат да се проследят от българските граждани. Причината за тях е всичко да е прозрачно пред народа при съставянето на кабинет. Преговорите започнаха тази сутрин в 10:00 часа за разговори в секторите „Енергетика“ и „Икономика“, а в 15:00 часа стартира и „Правосъдието“.
Експерти от различните партиите преговорят за политиката в сектор „Транспорт“, като целта е да се изгради управленска програма и съставяне на нов кабинет. На дискусията се търсят общи теми и приоритети, които да залегнат в коалиционно споразумение. Темата „Транспорт“ е водена от Асен Василев. В началото участниците почетоха с минута мълчание жертвите на катастрофата на АМ „Струма“.
От БСП казаха:
„Да се създадат комбинирани екипи, които да работят заедно и да има независим орган при отдаване на инфраструктурните проекти. Следваща точка е за качеството на проектите, качеството на Спешната помощ при ПТП – развитие на телефон 112. Друга точка е промяната на методиката на обучение на водачите, като се създават полигони за екстремни ситуации. Предлагаме създаването на 28 областни полигони за цялата страна. Фондът за безопасните пътища, да се изразходва за пътна безопасност. Най-важната точка е за хората с увреждания – създаване на национален регистър на автомобилите за тях, да се направи оценка и анализ на двигателната способност на тези хора. Нужно е да се създадат центрове за хора с увреждания и създаване на социална структура.“
Борислав Гуцанов отбеляза, че трябва да се изгради морска стратегия. По думите му тази индустрия може да докара огромни приходи на България. Той уточни, че в нашата страна вместо да се развива тя закрива работни места и добави:
„Трябва да има изграждане на контейнерни товари, удобен/атрактивен флаг, изпълнителна агенция морска администрация да се премести във Варна, да има търсене и спасяване по море и други.„
Асен Василев предложи да се прехвърли АПИ в транспорта.
От БСП посочиха, че при железопътния транспорт са нужни – ускорена модернизация, изграждане на качеството на услугите, обновяване на влаковете, синхронизиране на разписанията на БДЖ, създаване на интегрирана структура и т.н.
От ИТН отбелязаха, че е нужно да се стимулира Румъния за изграждане на инфраструктурата при „Дунав мост“ 2, преминаване на страната ни към електромобилност и достъпността на хората с увреждания до обществения транспорт.