Претоварване с 14 000 кг и 200 км/час на АМ „Тракия“! Издадени са фишове за 97 000 лв. за седмица от служители на ОДМВР-Сливен

Контролът е осъществен с участието на служители от Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" и Дирекция "Инспекция по труда-Сливен"

0
581
Нарушение на скоростен режим
Нарушение на скоростен режим. Снимка: ОДМВР-Сливен

Претоварване с над 14 000 кг., скрити регистрационни номера, необезопасен товар и други нарушения са констатирани при широкообхватен контрол, проведен в началото на седмицата на територията на град Сливен. Контролът е осъществен с участието на служители от Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ и Дирекция „Инспекция по труда-Сливен“, съобщиха от пресцентъра на ОДМВР-Сливен.

От проверените товарни автомобили по време на операцията два са били претоварени с над 14 000 кг. и над 8000 кг. , за което се предвижда значителна глоба, която ще бъде наложена от Автомобилна администрация.

Претоварен камион
Претоварен камион. Снимка: ОДМВР-Сливен

Регистрационните табели на два от проверените товарни автомобил не са били поставени на определените за това места, като глобата е от 50 до 200 лева и лишаване от правоуправление за срок от 1 до 6 месеца. Един товарен автомобил е превозвал необезопасен товар – скрап от разглобени автомобили, за това нарушение глобата е 1000 лева.

Товарен автомобил, превозващ скрап
Товарен автомобил, превозващ скрап. Снимка: ОДМВР-Сливен

По време на проверките е установен товарен автомобил с поставени ролбар и светлини на регистрационния номер, за което е предвидена глобата 200 лева и спиране от движение до отстраняване на неизправността. По време на операцията са съставени 58 актове за административни нарушения и 112 фишове.

Товарен автомобил с поставени ролбар и светлини
Товарен автомобил с поставени ролбар и светлини. Снимка: ОДМВР-Сливен

В дните от 11 до 18 март на територията на ОДМВР-Сливен са констатирани 2235 нарушения на Закона за движение по пътищата. Съставни са 804 актове за административни нарушения и 820 фишове. За периода са установени 4 неправоспособни водачи, 4 след употреба на алкохол, като 1 е над 1,2 промила, и 1 след употреба на наркотични вещества. 147 са нарушенията на пътни знаци и маркировка, 5 не са се съобразили със сигналите на светофара, 6 са отнели предимство. За различен вид технически неизправности от движение са спрени 10 автомобили. От проверени 240 пешеходци са санкционирани 75 за неправилно пресичане и движение по пътното платно.

За нарушаване на скоростните режими са издадени 624 електронни фишове на стойност 97 240 лева. На 15 март, на автомагистрала „Тракия”, камера за контрол е заснела скорост 200 км/ час.

За още новини вижте ТУК

Присъединете се към нашия Телеграм

Абониране
Известие от
guest
2000


0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments