Общинските съветници в Пловдив влязоха в спор относно Точка 14 от Дневния ред, която гласеше следното:
Вземане на решение за продажба чрез публичен търг с тайно наддаване на недвижим имот – частна общинска собственост, находящ се в гр. Пловдив, ул.“Марат“ №6, а именно: поземлен имот с идентификатор 56784.517.442 по КК и КР на гр. Пловдив, с площ от 175кв.м., за който ПИ е отреден УПИ IV-10, жилищно и обществено застрояване, кв.1 по плана на гр. Пловдив – „Младежки хълм“, гр. Пловдив (отл. от 03. 08. 2021 г., от 14. 09. 2021
Слави Георгиев, нечленуващ в група, попита защо общината сама не реализира малки, бутикови кооперации на тези места и защо ги продава на такива ниски цени, които са под пазарните?
По негови думи началната тръжна цена е на цената на двустаен панелен апартамент. По този начин ние от една страна подпомагаме презастрояването, а от друга – не прибираме реалните им пари, заяви общинският съветник.
„Това са подаръци и в нередки случаи това се случва за близки до властта хора“, категоричен е Георгиев.
Владимир Кисьов от ВМРО смята, че общината трябва да тръгне към политика за обезщетения, „ефектът ще е много по-голям“.
Ангел Иванов от БСП бе лаконичен, че „постепенно ще се превърнем в брокер на такива парцели. Пловдив не расте, а се сгъстява“.
Не бива на тези места подходът да е подобен на прилагания, защото отдавна сме под изискуемото за зелени площи в града, констатира Иванов от левицата. Той припомни за „десетина хубави парка“ в район „Южен“, които бързо се превърнаха в ниви, после се препродадоха и за 2 месеца се вдигнаха кооперации на тяхно място.
Така са направени те, ироничен е социалистът, че хората може да си ходят на гости през терасите, толкова на гъсто са една от друга сградите.
По предложението 25 души гласуваха „за“, 13 бяха „против“, а 4-ма се въздържаха от мнение, съответно точката не бе приета.