Протести срещу педофилията обхващат 4 града – иска се публичен регистър

И четирите протеста са подкрепени от Национална асоциация "Поход за Семейството"

1
105
Протести срещу педофилията
Протести срещу педофилията. Снимка: "Поход за Семейството"

На 2 април пред Съдебните палати в София, Пловдив, Варна и Стара Загора, ще се проведат координарни национални протести срещу педофилията и престъпленията срещу деца с искане за публичен (а не таен и недостъпен) регистър на педофилите и за по-строги наказания за престъпниците. И четирите протеста са подкрепени от Национална асоциация „Поход за Семейството“ и ще се проведат пред Съдебните палати на съответните градове, като за София и Варна са и съорганизатор чрез представители на организацията.

  • София – Съдебната палата, 02.04.2025 г. (сряда), 18:30 ч. – повече информация – ТУК;
  • Пловдив – Съдебната палата, 02.04.2025 г. (сряда), 17:00 ч. – повече информация – ТУК;
  • Варна – Съдебната палата, 02.04.2025 г. (сряда), 18:30 ч. – повече информация – ТУК;
  • Стара Загора – Съдебната палата, 02.04.2025 г. (сряда), 18:30 ч. – повече информация – ТУК;

„Нека да не бъдем безучастни и да не оставяме ненаказани престъпленията срещу деца и тяхното прикриване!“, призовават организаторите.

Припомняме, че от днес вече е факт Регистърът на педофилите, като всеки с присъда за педофилство няма да може да подпише трудов и граждански договор за работа с деца. В свидетелството за съдимост на учители и директори тази информация излизаше и досега, ако са осъждани или реабилитирани за каквото и да е престъпление. От днес всички, които започват работа в сферата на културата, охраната и развлекателната дейност на малолетни и непълнолетни ще попълват заявление, че не са осъждани за педофилство. Новият регистър автоматично ще се свързва с бюрото за съдимост и цялата информация там ще бъде достъпна и за МВР. Ще има данни и за наши сънародници в чужбина.

За още новини вижте ТУК

Присъединете се към нашия Телеграм

Абониране
Известие от
guest
2000


1 Comment
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments
gergana
gergana
8 дни по-рано

Време е за промени в тази насока