Седемте най-добри държави в света за работа на чужденци

0
398
Работа
Снимка: Wikimedia commons

Всяка година хиляди хора емигрират в търсене на по-добър живот и по-високи доходи. По този повод организацията „Inter Nations“ подготвя класация за най-добрите държави за работа на чужденци.

Тазгодишният победител в надпреварата е Тайван. Експертите смятат, че той заслужава първото място, защото емигрантите одобряват качеството на живот, достъпните медицински грижи и образование. Друг огромен плюс на страната е, че страда от сериозен недостиг на кадри и е много лесно за един чужденец да си намери високоплатена работа.

На второ място се нарежда Виетнам. Определят го като „раят за чужденците, които търсят кариерно развитие“. В столицата Ханой можете да си осигурите висок жизнен стандарт, защото заплатите са добри, а разходите – ниски. Най-голям интерес предизвиква Виетнам сред бизнес емигрантите.

Третата позиция в класацията на „Inter Nations“ заема Португалия, въпреки че средната годишна заплата в страната е сравнително ниска – 11 000 долара. Чужденците обаче оценяват гостоприемството на местните и многото локации за почивка през уикенда.

След европейската държава се нарежда Мексико. Тя привлича най-вече емигранти от Южна Америка. Средното годишно възнаграждение също е сравнително ниско – 15 341 долара. Но решилите да напуснат родината си оценяват евтиното образование и добрия нрав на мексиканците. Като отчетлив негатив на страната се отчитат високите нива на престъпност.

На пето място отново е европейска държава и това е Испания. Чужденците посочват, че я предпочитат заради изключително гостоприемното население. Привлечени са и от културата, както и възможностите за вътрешен туризъм.

На шестата позиция се намира Сингапур със средна годишна заплата от 138 641 долара. Държавата пада надолу в класацията, защото 30% от чужденците, които работят там, посочват, че жизненият им стандарт се е влошил.

На последното – седмо място се нарежда Бахрейн със средно годишно възнаграждение от 98 622 долара. 65% от работещите емигранти обаче получават на всеки 12 месеца като бонус възможността да се приберат в родината си.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments