Талантлива българска студентка моли за подкрепа, за да учи в Кеймбирдж и да помага на родината си

0
122
Виктория Петрова
Виктория Петрова. Снимка: Facedbook, личен профил

Студентката Виктория Петрова моли за подкрепа, за да продължи образованието си по магистърска програма на университета Кеймбридж. Момичето се занимава с разработката на мобилни приложение, като зад гърба си има изготвен математически модел и симулация за предотвратяване на наводнения, приложен върху региона около Пловдив.

Тя заявява, че има желание да завърши образованието си в Кеймбридж, след което да се завърне в България и да помага тя да стане по-добро място за живеене. Ето какво още пише Виктория:

„Здравейте, преди месец бях приета в магистърска програма на университета Кеймбридж и ще бъда много благодарна, ако можете да споделите този пост, за да достигне до максимално много хора!

Мечтата ми е да продължа образованието си с магистратура в един от най-добрите университети в света, Кеймбирдж, в специалността по Мениджмънт, където ще мога да доразвия както техническите, така и лидерските си умения. Голямата ми цел е да използвам технологията за доброто на хората. След като завърша, искам да се върна в България и да помагам държавата ни да става едно все по-хубаво място за нас. Можете да откриете всичката информация за мен и кампанията и да ме подкрепите с дарение тук.

• През май месец завършвам бакалавърската си степен по Компютърни науки и изкуствен интелект в Minerva Unviersity в Сан Франциско, САЩ, с отличен успех 3.92 от максимални 4.00.

• Завърших средното си образование в Американския колеж в София с отличен успех.

• Миналата година бях стажант в продължение на 6 месеца като софтуерен инженер в офиса на Uber в София. Там работих по успешен проект, свързан с FinTech.

• Занимавам се и с разработване на мобилни приложения. Първото ми приложение, Posture Pal, има над 300 000 потребители. То използва сензорите за движение във вашите слушалки, за да следи наклона на врата и раменете ви, като по този начин помага да подобрите стойката си и да избегнете гръбначна болка и изкривявания.

• Разработих математически модел и симулация за предотвратяване на наводнения, които приложих върху региона около гр. Пловдив и представих на професор Екатерина Бъчварова в Института за изследване на климата, атмосферата и водите при БАН.

• В университет Минерва бях project manager на малък екип, с който създадохме нов курс за въведение в програмирането (алгоритмично мислене и въведение в Python). Курсът се преподава на всички първокурсници.

• Благодарение на обменните програми в университета съм живяла и учила в шест различни държави, където развих умения да се адаптирам в разнообразна среда, да общувам с хора от различни националности и да разбирам техните проблеми.

С помощта на семейството ми мога да покрия всички разходи освен самата такса за магистратурата. Ако можете да споделите кампанията, бих била изключително признателна! В допълнение кандидатствам и за странични стипендии и стажове, за да събера поне част от средствата“.

Делян Иванов: Множествената склероза бавно ме инвалидизира, но се надявам да събера средства за лечение в Москва

 

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments