Трима от обвиняемите за шпионаж в полза на Русия остават в ареста

0
76
Съдебна палата
Съдебна палата в София. Снимка: Архив

Трима от обвиняемите за шпионаж в полза на Русия остават в ареста. Това са зам.-директора на финансовата дирекция в Министерството на отбраната Петър Петров, началникът на класифицираната информация в парламента Любомир Медаров и служителя на Военното разузнаване Димитър Влахов. Решението беше взето от Софийския военно-апелативен съд и е окончателно, предаде „БНР“.

Прокурор Елин Алексов обяви, че за него определението на магистратите е правилно. В случая става въпрос за тежко умишлено престъпление, което е извършено от организирана група. Алексов каза, че самият той като офицер не се гордее с факта, че други офицери са предали държавата си.

Съдебното заседание днес продължи повече от три часа. Причината е, че прокуратурата внесе нови доказателства, които бяха четири тома. Така с тях трябваше да се запознаят съдиите и адвокатите на обвиняемите. Официално не беше обявено какви доказателства се съдържат в тях. Счита се, че се касае за разговори между лицата в килиите, в които те се уговарят какво ще твърдят пред съда, както и секретни документи.

Прокурорът Стоян Лазаров посочи, че тези нови доказателства само са подкрепили предположението и опасността да се укрие обвиняемият и са допълнили доказателствата отпреди това, които са били събрани за неговата шпионска дейност.

По отношение на Петър Петров има данни, че той е събирал класифицирана информация от работното си място.

Адвокатът на Петров твърди обратното. Той е на мнение, че не бил изяснен предметът на престъплението „шпионство“. А в закона имало изрично посочени критерии по въпроса. Но и към настоящия момент не било ясно какво представлява информацията, която прокуратурата е събрала.

Адвокатът на Любомир Медаров пък каза, че бил спокоен за неговия подзащитен, защото той и досега не знае за изнасянето на каква държавна тайна точно е в ареста. Затова той е на мнение, че истината щяла да излезе наяве.

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments