Лидерът на Националния фронт за спасение на България /НФСБ/ Валери Симеонов обяви, че предстои битка срещу картела на мобилните оператори, съобщиха от пресцентъра на политическата сила.
„От началото на годината цените на мобилните услуги поскъпнаха с 60-70 до 100 %. Операторите се разбраха за това, без да питат хората. Така те като монополисти удрят всички останали кабелни оператори и интернет-доставчици.“, посочи той.
Симеонов счита, че битката ще бъде тежка, защото става дума за големи корпорации със страшно много пари, чиито централи са извън България.
„Но и те подлежат на регулация. Още повече, че вдигат цените в разрез с общата европейска практика за поевтиняване на мобилните услуги, като така компенсират загубите си от поевтиняването на роуминга.“, каза лидерът на НФСБ.
Валери Симеонов изрази увереността си, че ще бъде разбит и монопола в сектора на горивата, конкретно на „Лукойл“.
„Сигурен съм, че ще успеем да пресечем картелните схеми на съгласуване на цените на веригите бензиностанции.“, обяви още той.
Симеонов посочи, че предстои тежка битка и за пресичане на разпространението на наркотици в България.
„Целият този процес се покровителства от полицейски служители на различно ниво, което налага незабавни реформи и кадрови промени. Ако имаме подкрепата на нашите по-големи партньори, както и на Народното събрание, ще се справим с наркопласьорите, с големите вериги за доставка на опасната отрова, която погубва децата ни.“, категоричен беше той.
Симеонов е на мнение, че обществото вече е разбрало, че няма нищо по-силно от държавата и допълни:
„Може би това е най-големият плюс на НФСБ със Закона за хазарта – че след обезверяващия преход, върнахме вярата на хората в държавата и справедливостта. То е по-важното, а не че сме ударили Васил Божков или Валентин Златев.“
Симеонов каза още, че когато е бил внесен първият законопроект на НФСБ всички са били скептични.
„Прокуратурата беше сезирана за незаконната дейност на Васил Божков на 4.12.2020 г. До 16 януари, докато от НФСБ не внесохме проекта, практически нямаше никакви видими действия от нейна страна. Нямаше окончателно заключение от финансовите институции, с изключение на АДФИ, която беше констатирала разминаване от 260 млн. лв., но не беше излязла със заключението, че това е финансово нарушение. Колелото се завъртя, когато внесохме нашия законопроект и започнахме да обясняваме колко е важно държавата да си отвоюва лотарията.“, каза още той.