Владислав Панев: Проблемът с честите избори е, че не можем да привличаме големи инвеститори!

В същото време други държави се възползват от търговските войни

1
53
Владислав Панев
Владислав Панев. Снимка: Facebook

Проблемът с честите избори е, че не можем да привличаме големи инвеститори. Това коментира в свой анализ в социалната мрежа Facebook Владислав Панев. И още:

„Проблемът с честите избори е, че не можем да привличаме големи инвеститори. Няма телефон на българското правителство, при положение, че е от днес за утре. В същото време други държави се възползват от търговските войни и скъсяването на веригите на доставки. Вече втори китайски автомобилостроител започва завод в Унгария, BYD се договориха с Турция, Сърбия също привлича.

Тук партиите са залегнали в окопите и ги е страх да излязат и да започнат разговори, защото първо ще бъдат заклеймени от собствените си избиратели. До това води радикализацията. Затова смятам, че предложената от ДБ декларация е добра основа разговорите да започнат още този парламент независимо, че най-вероятно кабинет няма да бъде излъчен. Но ако само чакаме и сме в предизборно настроение, ще изгорим всичко.

Друг е въпросът какви са точките в декларацията. Помните, че преди няколко месеца сроковете за избор на регулатори бяха основната тема. Сега въобще ги няма. Вътре са основно законите по ПВУ. Понеже партиите са обсебени от усвояване на фондове. Фантазиите (и интересите) им се простират само до там. Кой колко бил усвоил, дали 4 или 10 процента. Което само по себе си е нелепо. Фондовете в идеалния случай са важни за изграждане на инфраструктура (пътища, жп, енергийна, дори финансова), но няма държава, която да е станала богата като това й е центъра на политиката.

Въпреки това, законите по ПВУ са важни, защото наистина са реформаторски. Закона за личния фалит ще извади десетки хиляди души от безизходицата, в която са. Да имат алтернатива или да работят в сивия сектор, или да емигрират. Та всяко движение в посока разговори и подкрепа за тези приоритети си е важно.“

Колко е необходимият доход за издръжка на тричленно семейство у нас?

Абониране
Известие от
guest

1 Comment
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments
Иван
Иван
5 месеци по-рано

Китайските инвестиции са политически, за това и ги прави главно при братушките. По-добре че не търсят нас.