Втора световна титла за ветераните ни по борба в Хърватия

Александър Йорданов и Ремзи Осман триумфираха на световното първенство по борба за ветерани, а Марчо Марков завоюва бронзов медал

0
100
Борба
Борба. Снимка: Българска федерация по борба

Българските ветерани по борба отново показаха своето върховно майсторство, като спечелиха две световни титли на първенството в Пореч, Хърватия. Александър Йорданов зае първото място в категория до 62 кг в свободния стил, след като постигна три впечатляващи победи, съобщиха от БФ Борба.

В решителната схватка той надигра арменеца с руски паспорт Мартун Арутунян с убедителното 4:0, осигурявайки си златния медал. На полуфиналите Йорданов победи шведа Амир Йекпурфард с 6:2, като контролираше срещата от самото начало. Първата си победа в категорията българинът постигна с туш над италианеца Франческо Реале.

Ден по-рано титлата завоюва и Ремзи Осман, за когото това е деветата световна титла в кариерата му. Марчо Марков също добави към успехите на българските борци с шести бронзов медал. Ветераните продължават своето представяне, като в четвъртък на тепиха ще излезе и Емин Еминов, който ще се състезава в категория до 70 кг в свободния стил. Срещите започнаха днес в 12:00 часа българско време.

Рамзи Осман се бори за девета титла на Световното за ветерани по борба в Хърватия